Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

ПРО COST

ПРО COST

Добровільна Ініціатива широкого кола зацікавлених сторін – CoST (Construction Sector Transparency Initiative) із секретаріатом у м. Лондоні (Велика Британія) призначена для забезпечення прозорості та підзвітності будівництва, яке здійснюється за рахунок публічних коштів. Ініціатива об’єднує представників влади, громадськості та бізнесу з метою:

  • забезпечення прозорості та підзвітності будівництва об’єктів інфраструктури, що здійснюється за публічні кошти;
  • підвищення ефективності використання публічних коштів;
  • зменшення неефективного управління під час будівництва та експлуатації інфраструктурних об’єктів та подолання корупції.

Основні заходи Ініціативи спрямовані на забезпечення публічного доступу до інформації щодо планування, реалізації та контролю за виконанням будівництва проектів інфраструктури, а також на верифікацію достовірності та повноти цієї інформації.

В Україні Ініціатива CoST була започаткована у листопаді 2013 року, коли Укравтодор став її членом, і почала свою активну роботу влітку 2015 року за підтримки Світового Банку та активної позиції Уряду України, зокрема Міністерства інфраструктури. Пілотний проект Ініціативи CoST у дорожній галузі був започаткований у листопаді 2015 року після підписання Меморандуму співпраці між Міжнародним Секретаріатом CoST, Міністерством інфраструктури України, Укравтодором і Трансперенсі Інтернешнл Україна.

Метою Ініціативи CoST в Україні є створення дієвої платформи співпраці уряду, бізнесу та громадянського суспільства.

«Розкриття інформації» в рамках проектів CоST, це оприлюднення об’єктивних розкритих даних наданих закупівельними організаціями, які є замовниками будівельних/ремонтних робіт. Крім того, закупівельні організації погоджуються надавати додаткову інформацію в рамках «Реактивного розкриття», включаючи технічні характеристики,  звіти, загальну характеристику об’єктів та ефективність від реалізації проектів.Обсяг даних, які розкриває закупівельна організація, базується на міжнародних стандартах CoST «проактивного» та «реактивного» розкриття інформації.

Згідно з міжнародними стандартами CoST IDS (Infrastructure Data Standart) закупівельні організації розкривають інформацію на всіх етапах реалізації інфраструктурного проекту від етапу планування до введення об’єкту в експлуатацію, за всіма контрактами: на виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення робіт, здіснення незалежного нагляду.

Проактивне розкриття інформації стосується тієї інформації, яку закупівельні організації розкривають щодо всіх прийнятних проектів і контрактів на зазначених етапах в ході відповідного проектного циклу. Інформація в зрозумілому поданні та зручному форматі поширюється за допомогою публічного середовища, яке є відкритим і доступним для широкого кола зацікавлених сторін.

Реактивне розкриття інформації належить до додаткової інформації, яку закупівельні організації надають будь-якій фізичній або юридичній особі, яка здійснює верифікацію даних для Ініціативи із забезпечення прозорості будівництва CoST в Україні. Реактивне розкриття передбачає надання додаткової інформації у доступній формі для сторони, що запитує, та розміщення її в доступному місці.

Наразі впровадження стандартів CoST із розкриття інформації здійснено за 4-ма пілотними проектами:

  1. проект «Дороги Карпатського краю»;
  2. виконання ремонтних робіт на автомобільних дорогах державного значення в 2016 році;
  3. виконання робіт на автомобільній дорозі Н-01 Київ – Знам’янка в рамках спільного між Україною, ЄІБ та ЄБРР проекту «Проект покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Київ»;
  4. проект реконструкції автомобільної дороги М-03 Київ – Харків – Довжанський на ділянці Лубни – Полтава в рамках спільного зі Світовим банком проекту «Другий проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху».

Після успішного завершення пілотного етапу, ініціатива активно розширює перелік проектів у сфері інфраструктури.

Ми щиро сподіваємося на плідну співпрацю для розбудови України як європейської держави, на створення сприятливого інвестиційного клімату, підвищення прозорості інформації та, як наслідок, зростання довіри населення України до влади.

 

Документи:

1.1 Статут діяльності Консультативно-наглядової групи Construction Sector Transparency Initiative

1.2 Інструкція з розкриття даних за стандартом CoST IDS (Infrastructure Data Standard) для обласних державних адміністрацій

Меморандуми:

2.1 Технічне завдання на створення інформаційної системи управління проектами «Система прозорого управління будівництвом»

2.2 МЕМОРАНДУМ ПРО ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ між Національним Секретаріатом CoST, Державним підприємством "Національна енергетична компанія Укренерго" та Transparency International Україна

2.3 Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю між Міністерством інфраструктури України та Муніципалітетом Сеула

2.4 Memorandum of Understanding and cooperation between the Ministry of Infrastructure of Ukraine and the Seoul Matropolitan Government

2.5 Меморандум про взаєморозуміння між Міжнародним Секретаріатом CoST, Міністерством інфраструктури України, Державним агентством автомобільних доріг України та Transparency International Україна